ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Seslerin Rengi" Projesi BaşladıSelahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi olarak e twinning platformunda başladığı ilk proje olan ve Okul Müdürü Mehtap MEYDANERİ' nin de proje ortağı olduğu "Seslerin Rengi" Projesinde çalışmalar sürürüyor. Projede Çankırı, Hakkari (2 Okul ), Yalova, Balıkesir, Muğla, Antalya, Şanlıurfa, Gaziantep ve Bilecik illerinden öğretmenler yer alıyor.

Okulumuzdan üç öğrencimizin katılımıyla süren projenin amacı, farklı kültürden insanları evrensel niteliği olan müzik alanında birleştirmek oldu. Öğrencilerimizin yeni kültürler keşfettiği bir yolculuk olan projede, çeşitli enstrümanlarla bir grup öğrencinin çalıp diğer bir grup öğrencinin de seslendirme yapacağı, okul takımlarının birlikte müzik yaptığı ve müzik bölümü öğrencilerimizin kültürel ufkunu genişletmek ve hayata farklı bakabilmelerini sağlamak diğer bir amaç olacak.

Öğrenciler adına hem çeşitli kültürlerle kaynaşıp hem de kendi alanlarını en iyi şekilde yansıtabilmelerini sağlayacak olan  projede  Popüler Müzik dalında, Yalova  İbn-i Sina Özel Eğitim  Uygulama Okulu, Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi, Manavgat Namık Karamancı Fen Lisesi ve Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisemizin bulunduğu karma okul takımlarının ortaklaşa hazırladığı Şubat ayı etkinliğinde öğrencilerimiz, Barış MANÇO' ya ait "Yaz Dostum" Adlı şarkıyı birlikte tanıtıp, çalıp seslendirdiler ve karma takım videosu oluşturdular.

İdareci, öğretmen ve öğrencilerimize emekleri için teşekkür ediyoruz.

Video için; https://www.youtube.com/watch?v=eoh1CKwwayw

09-03-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.