ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Seyyar Kabare” Projesinin 5.’si Atatürk Kültür Merkezinde Sergilendi

“Seyyar Kabare” Projesinin 5.’si Atatürk Kültür Merkezinde Sergilendi

Mareşal Çakmak Ortaokulunun Yenilikçi Yaklaşımlar kapsamında hazırladığı “Seyyar Kabare” projesinin 5.si Atatürk Kültür Merkezinde sergilendi. Mareşal Çakmak Ortaokulu idareci ve öğretmenleri tarafından 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sonunda “Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar” kapsamında altyapısı hazırlanan “Seyyar Kabare” projesi aralık ayı içerisinde sergilenmeye başlandı ve 5.si  düzenlendi. Okul idaresi, öğretmenler ve öğrencilerin ortak çalışmaları neticesinde ortaya çıkan projede Mareşal Çakmak İmam-Hatip Ortaokulundan da öğrenciler katıldı.

“Seyyar Kabare” projesi, geçmişin günümüz ve gelecekle sentezlenerek veli ile öğrencilerin eğitim konusunda daha da duyarlı olmaları konusunda bir farkındalık ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Okulumuza taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan köylerdeki öğrenci ve velilere daha iyi ulaşabilmek için hazırlanan Seyyar Kabare Projesi; okul, öğrenci ve veliler arasındaki iletişimi arttırmak amacını taşımaktadır. Kültürel anlamda geçmişimize sahip çıkmak ve kültürel ögeleri öğrencilere aktarmak için bu proje planlanmıştır.   Kültürel değerlerimize olan ihtiyacımızın gelişen ve değişen dünyada her geçen gün artmasıyla, öğrenci ve velilerimizin bu kültürel değerleri aslına uygun bir şekilde öğrenmesini sağlamak, bu öğrenmelerin öğrencide görsel ögelerle destekleyerek kalıcılığını sağlamak, halk edebiyatımızın önemli unsurlarından olan Hacivat Karagöz, Nasrettin Hoca, Meddah ve Keloğlan’ın gelecek nesillere daha sağlam temellerle aktarılması için bu projeye ihtiyaç duyulmuştur.

Projeye katılan İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’e Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR’a, ARGE birimimize,  STK temsilcilerimize, okul personeli ve ailelerine uzaktan yakından gelen tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız.

07-05-201907-05-201907-05-201907-05-201907-05-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.