ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Simülasyon TYT AYT Denemesi Gerçekleştirildi

Simülasyon TYT AYT Denemesi Gerçekleştirildi

 TYT AYT sınavına katılacak öğrencilerde kaygı düzeyini düşürmek, sınav günü uygulamaları konusunda bilgilendirme yapmak ve öğrencilerin sınava en iyi şekilde hazırlanabilmeleri amacıyla TYT-AYT Sınav Simülasyonu gerçekleştirildi.

                Billurbey Eğitim Bölgesi okullarımızdan Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi, Çankırı Lisesi, TOBB Fen Lisesi, Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam-Hatip Lisesi, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11 ve 12. sınıf öğrencileri için 27 Mayıs 2023 Cumartesi günü Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsünde TYT-AYT Simülasyon Deneme Sınavı gerçekleştirildi.

                Simülasyon Deneme Sınavı uygulama süreçlerini yerinde izleyen Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk , uygulama hakkında Okul Müdürlerimizden bilgi aldı. Uygulamanın önemi ve ciddiyetine dikkat çeken Öztürk, Simülasyon Sınavının düzenlenmesinde emeği geçen Okul Müdürlerine teşekkür etti.

                YKS'ye hazırlanan öğrenciler için sınav öncesi  farkındalık oluşturması açısından büyük önem arz eden Simülasyon Sınavına 395 öğrenci katılım sağladı. Denemelerde 24 idareci ve öğretmen görev aldı. Gönüllülük esasına göre görev olan öğretmenlerimize şükranlarımızı sunarken, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Harun Çiftçi'ye ve Okul Müdürlerimize eğitime verilen destekleri nedeniyle teşekkür ederiz.

29-05-202329-05-202329-05-202329-05-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.