ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sınıf İçerisinde Anlatılan Dersler Artık Evlerimizden de İzlenebilecek

Sınıf İçerisinde Anlatılan Dersler Artık Evlerimizden de İzlenebilecek

Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Eğitimde FATİH Projesi kapsamında, okullarımıza Web Kamera Setleri dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Elektronik ortamda sunulan içeriklere öğrenci ve öğretmenlerin erişiminin sağlanması Web Kamera Setleri dağıtımının ana hedefleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda, Bakanlığımıza bağlı okullarda etkileşimli tahta bulunan derslik, laboratuvar, atölye vb. ortamlarda Covid 19 salgını sürecinde etkileşimi azaltmak amacıyla uzaktan eğitim video çözümlerinde destekleyici donanım olarak kullanılmak üzere öğretmenlerimizin öğrenme-öğretme ortamlarından faydalanmaları için web kamera seti alımı gerçekleştirildi.

Bu sistem ile okullarımızda salgına bağlı olarak yüz yüze eğitime devam etmek istemeyen/devam edemeyen öğrencilerimiz için büyük bir fırsat oluşturmaktadır. Sınıf içerisinde işlenen derslere öğrencilerimiz arkadaşları ile birlikte aynı dersi uzaktan sanal ortamda da canlı olarak izleme imkanına kavuşmuş olacak. Kurumlarımızın alt yapı ile ilgili teknik olarak donanım ve ekipman ihtiyaçları sürekli geliştirilmeye çalışılmaktadır. İlimizde/ilçelerimizde etkileşimli tahtası bulunmayan okulumuz  kalmamıştır.

Setlerin okullarımıza ulaşmasının ardından sistemin sınıflarımıza kurulumları gerçekleştiriliyor. İl Millî Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK sistemin kurulumunun tamamlandığı İsmet İnönü Ortaokulu 5.sınıf öğrencilerimizin sınıfına konuk oldu. Öğrencilerimize hitaben ÖZTÜRK, "Okullarımıza sağlanan bu imkan ile öğrencilerimiz evlerinde de kendilerini sınıf ortamında hissedebilecektir. Çocuklarımız canlı olarak sınıf içerisinde işlenen derslere katılım sağlayabileceklerdir.  Web kamera setlerinin yaygınlaşması eğitim noktasında elimizi güçlendirecektir." dedi.

 Setlerin ilimize hayırlı olmasını dileriz.

11-03-202111-03-202111-03-202111-03-202111-03-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.