ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sonbaharda Çankırı ve Kitap Temalı Fotoğraf Yarışmasının Sonuçları Belli Oldu

Sonbaharda Çankırı ve Kitap Temalı Fotoğraf Yarışmasının Sonuçları Belli Oldu

Hayatın her safhasında kitap okuyan, okuma kültürüne sahip, düşünen, üreten, eleştiren, öğrenmekten ve bilgiden kaynaklanan "huzur'' ortamına ulaşmış, duyarlı bireylerden oluşan bir toplum oluşturulması amacıyla 2020-2021 eğitim öğretim yılında başlatılan "Yarenler Okuyor Projesi" ne katkı sağlamak, öğrencilerimizin ve halkımızın kitap okumaya olan ilgilerini artırmak , ilimizin sonbahardaki görünümü ve sonbaharın insanlarımızın yaşamına etkisini göstermek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 'Sonbaharda Çankırı ve Kitap'  temalı fotoğraf yarışması tertip edilmişti. 27 Ekim tarihinde başlayan yarışma 19 Kasım tarihinde sona erdi. Yarışmaya öğretmen, öğrenci ve halkımızdan katılım sağlandı.

22 Kasım tarihine kadar gönderilen tüm fotoğraflar değerlendirme komisyonunca belirlenen kriterler ölçeğinde incelendi. İlimiz ortaokulu öğrencileri, lise öğrencileri, öğretmenlerimiz ve Çankırı halkı arasında üç ayrı grupta düzenlenen, Sonbaharda Çankırı ve Kitap Temalı Fotoğraf Yarışmasına web sayfası üzerinden 76 ortaokul ve ortaöğretim öğrencisi (131 fotoğraf) , 50 öğretmen  (81 fotoğraf) ve halkımızdan 31 vatandaşımız (61 fotoğraf) toplamda ise 157 katılımcı 273 fotoğraf ile başvuru yapmıştır. Değerlendirmenin sonucunda derece elde eden katılımcı sonuçları belli oldu. Yarışmacıların yüklediği fotoğraflar, Valilik Makam onayı ile oluşturulan seçici kurul tarafından fotoğrafı yükleyenlerin isimleri belirtilmeden oy birliği kararı ile aşağıdaki gibi derecelendirilmiştir

Eser sahipleri 1 Aralık 2021 tarihinde İl Müdürlüğümüz koordinesinde düzenlenecek sergi ve törenle ödüllendirileceklerdir. Fotoğraflarıyla yarışmaya renk katan değerli katılımcılara teşekkür ederiz.

 

 

Yarışma Sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.