ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Soruşturma Teknikleri Semineri Düzenlendi.

Soruşturma Teknikleri Semineri Düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ilimiz merkez ve ilçelerindeki okul ve kurumlarımızda görev yapan müdür ve müdür yardımcılarını bilgilendirmek, mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek, ilimizdeki benzer kurumlarda görev yapan yöneticilerin uygulamalarındaki birliği ve yönetim bütünlüğünü sağlamak amacıyla; anayasa, kanun, kanun hükmünde kararname, tüzük, yönetmelik, yönerge, genelge, …vb. mevzuat hakkındaki açıklamaları ve okul ve kurum müdürleri ile geleceğin müdürleri olan müdür yardımcılarına disiplin amiri olarak uygulanmak üzere gönderilen disiplin soruşturma dosyaları ile ilgili disiplin amiri olarak yapılması gereken itham edilen personelin savunmasının alınması, cezanın uygulanması, ilgiliye tebliğ edilmesi ve gerekli modüllere işlenmesi için üst makama bildirilmesi gibi iş ve işlemler ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu doğrultusunda inceleme ve soruşturma yapmak üzere muhakkik olarak görevlendirilmeleri halinde yapacakları iş ve işlemler ile izleyecekleri yolu içeren Soruşturma Teknikleri Kursu düzenlenmiştir.

Soruşturma Teknikleri Kursu Maarif Müfettişleri Başkanı Hilmi ERZURUMLU, Maarif Müfettişi Ökkeş SÖNMEZ ve Maarif Müfettişi Oğuz ÖZDOĞAN tarafından;

23-27 Ocak 2017 tarihleri arasında günlük 6 saat olmak üzere haftada 5 gün Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Ilgaz, Kurşunlu ve Orta ilçelerimizdeki okul ve kurumlarımızda görev yapan 94 müdür ve müdür yardımcısına 3 grup halinde Kurşunlu Anadolu Lisesinde,

13-17 Şubat 2017 ve 20-24 Şubat 2017 tarihleri arasında günlük 6 saat olmak üzere haftada 5 gün Çankırı merkez ve Köyleri, Eldivan, Kızılırmak, Korgun, Şabanözü ve Yapraklı ilçelerimizdeki okul ve kurumlarımızda görev yapan 305 müdür ve müdür yardımcısına 6 grup halinde Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu, Org. İsmail Hakkı Karadayı Ortaokulu ve Mehmetçik Ortaokulunda,verilmiştir.

           Kursun başında uygulanan ön test ile kurs sonunda uygulanan değerlendirme testinin değerlendirilmesi ve yöneticilerimizden alınan geri dönütlerden kursun ihtiyaç olduğu ve yararlı bir şekilde sonuçlandığı anlaşılmıştır.

Kursa katılarak başarılı olan yöneticilerimiz belgelerini MEBBİS hizmetiçi bölümüne girerek alabileceklerdir.

 

Kurslarda görev alan eğitim görevlileri ve katılan okul ve kurum yöneticilerine teşekkür ederiz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.