Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi (SUYE) Programı Gerçekleştirildi
![Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi (SUYE) Programı Gerçekleştirildi](/meb_iys_dosyalar/2022_03/30145228_WhatsApp_Image_2022-03-28_at_17.01.10.jpg)
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğü arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde , ülkemizde yasal kalış hakkına sahip tüm yetişkin yabancıların sosyal, kültürel ve ekonomik hayata uyumlarının kolaylaştırılması amacıyla 8 saatlik ''Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi (SUYE) geliştirilmiş ve bu kapsamda 24.03.2022 tarihinde saat 09:00-17:00 saatleri arasında ilimiz Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu konferans salonunda eğitim düzenlenmiştir.
Çankırı Nurettin OK Halk Eğitimi Merkezi tarafından gerçekleştirilen kursa, 150 yetişkin katılım sağladı. Katılımcılara, ülkemizde sahip oldukları haklar, eğitim-öğretim programları ve sosyal hayatı kolaylaştıracak, uyum süreçlerini hızlandıracak bilgi ve beceriler aktarıldı.