ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tarım Meslek Lisesinin İstihdam Odaklı 1.5 Milyonluk Projesi Kabul Edildi

Tarım Meslek Lisesinin İstihdam Odaklı 1.5 Milyonluk Projesi Kabul Edildi

"Genç Veteriner Sağlık Teknisyenleri İstihdama Kavuşuyor" projesi desteklenmeye hak kazandı.

            Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen ve yerelde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (KUZKA) uygulamakta olduğu 2022 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan projeler belli oldu. Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerinin başvuru yaptığı ve kabul edilen 10 proje arasında Müdürlüğümüzün "Genç Veteriner Sağlık Teknisyenleri İstihdama Kavuşuyor" isimli projesi yer aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmesi uygun görülen projelerden Kastamonu'dan 3 proje, Çankırı'dan 4 proje ve Sinop'tan 3 proje SOGEP kapsamında desteklerden yararlanmaya hak kazandı.  1.500.000 TL ile destek almaya hak kazanan projede İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı alanı donanımının modern ekipmanlarla iyileştirilerek Avrupa standartlarında eğitim ortamlarının tesis edilmesi hedeflenmektedir.

            Öğrencilerin proje kapsamında kendi okullarında oluşturulacak modern eğitim tesislerinde öğrenim görmeleri, genç mezunlar ve öğrencilere sektörel becerilerin kazandırılması ve pratik uygulamalara yer verilmesi, kamu özel sektör işbirliği ile istihdam oranlarının artırılması, modern büyükbaş hayvancılık tesisi yatırımlarının desteklenmesi, kalifiye aranan ara elaman yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

 Ayrıca proje ile öğrencilerin süt hayvancılığına yönelik ilgileri artırılarak kırsal kalkınmaya katkıda bulunulması, istihdam edildikleri büyükbaş hayvancılık işletmelerinde verim ve kalite artışı sağlanmasına da katkı sunulacaktır.

Tüm bu çıktılarla öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerinin üst düzeye çıkartılarak modern işletmelerdeki çalışma hayatlarına uyum süreci kolaylaştırılmış olacaktır.

Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve  eğitim çalışanlarına, proje yürütücüsü, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Alan Şefi Nedret SELVİ ve alan öğretmenlerine, AR-GE birimi çalışanlarımıza ve proje paydaşlarımıza teşekkür eder; projenin başarılı bir şekilde yürütülmesini  dileriz.

 

07-07-202207-07-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.