ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST 2021'de Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Takımı Finale Kaldı

TEKNOFEST 2021'de Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Takımı Finale Kaldı

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yürütücülüğünde, birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST yarışmaları ile Türkiye'de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artması hedefleniyor.

TEKNOFEST yarışmalarına katılan Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisemiz "İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Engelli Dostu" kategorisine NAES Projesi (görme, kas ve ortopedik engelliler için araç tasarımı) ile lise kategorisinde finallere katılmaya hak kazandı.

Standart Tekerlekli Sandalyelerin veya akülü engelli araçlarının aksine fiziksel olarak hiçbir müdahale olmadan telefon uygulaması, ses ve uzaktan kumandadan gelen komutlarla yukarıda açıkladığımız her türlü işlevi yerine getirebilmesi, yaşam alanlarında hareket özgürlüğü kazandırdığı özellikler yenilikçi yönlerindendir.

Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden olan TEKNOFEST, 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek.  Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te ilimizi temsil edecek Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisemizden öğrencilerimiz Furkan ULUDAĞ, Tarık DELEBE ve Danışman Öğretmenimiz Coğrafya Öğretmeni Ceylan YIĞIN'dan oluşan Yunus Emre takımımıza TEKNOFEST 2021 finallerinde başarılar dileriz.

 

10-08-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.