ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum Projesi

Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum Projesi

Müdürlüğümüzün 2018 çağrı döneminde kabul edilen "Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum" projesi kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan 3 yurtdışı faaliyetin ilki Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de kasım ayında gerçekleştirilmişti.

 

Projenin ikinci yurtdışı faaliyeti olan iş başı gözlem çalışmalarını yapmak üzere Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu, Hazım Dağlı Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu’ndan 13 öğretmen ve idareci Hollanda’da 4 gün boyunca çalışmalarda bulundu.

 

Proje katılımcıları faaliyet boyunca Amsterdam’da bir Montessori okulunu ziyaret ederek derslere girdi ve Hollanda Eğitim Sistemini uygulamalı olarak görüp matematik öğretiminde kullanılan farklı materyalleri tanıdı. Ortağımız tarafından verilen eğitimle Hollanda Eğitim sistemi hakkında detaylı bilgi sahibi olundu ve kültürel geziler yapıldı.

 

Öğretmenlerimiz, faaliyet süresi boyunca aldığı kayıtlarla bir kısa film oluşturacak, hem Finlandiya hem de Hollanda’da edindiği materyalleri bir araya getirerek materyal havuzu oluşturmaya başlayarak ilimizde ve ülkemizde herkesin kullanımına sunacaklardır.

 

Faaliyet kapsamında görev alan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

08-03-201908-03-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.