ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum

Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2018 çağrı döneminde kabul edilen "Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum" projesi kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan 3 yurtdışı faaliyetin ilki Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de, ikinci hareketliliği Hollanda'nın Amsterdam şehrinde gerçekleştirmişti. 

 

Projenin üçüncü yurtdışı faaliyeti olan iş başı gözlem çalışmalarını yapmak üzere Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu, Hazım Dağlı Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu'ndan 13 öğretmen ve idareci iş başı gözlem ve eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere Almanya'nın Köln şehrine gitti. 

 

Proje katılımcıları Almanya'da Albert-Schweitzer Realschule'yi ziyaret ederek derslere girdi ve Almanya Eğitim Sistemini uygulamalı olarak görüp matematik öğretiminde kullanılan farklı materyalleri tanıdı. Ortağımız tarafından verilecek eğitimle Almanya Eğitim sistemi hakkında detaylı bilgi sahibi olacak ve kültürel ziyaretlerde bulunacak. 

 

Öğretmenlerimiz, faaliyet süresi boyunca aldığı kayıtlarla bir kısa film oluşturacak, hem Finlandiya hem de Hollanda'da hem de Almanya'da edindiği materyalleri bir araya getirerek materyal havuzu oluşturmaya devam ederek ilimizde ve ülkemizde herkesin kullanımına sunacaklardır.

 

21-05-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.