ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Kodlama Yetkinlikleri Eğitim Atölyesi Öğretmen Eğitimleri Başladı

Temel Kodlama Yetkinlikleri Eğitim Atölyesi Öğretmen Eğitimleri Başladı

            İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Teknoloji Girişimciliği - Temel Kodlama Yetkinlikleri Eğitim Atölyesi kapsamında İl ARGE birimi koordinesinde öğretmen eğitimleri başladı.

            Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansının, "Kapasite Geliştirme Faaliyetleri"   kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeylerinde görev yapan öğretmenlerimizin teknoloji girişimciliği alanında bilgilerinin arttırılması ve öğrencilerimizin teknoloji girişimciliği alanında ilerleyebilmeleri için eğitim verebilmeleri amacıyla algoritma mantığı, blok tabanlı programlama ve arduino (simülasyon) konularının da yer aldığı Teknoloji Girişimciliği - Temel Kodlama Yetkinlikleri Eğitim Atölyesi programı çevrimiçi eğitimler gerçekleştirilmektedir. Eğitimlerden öğretmenlerimizin 1 Kasım -3 Aralık 2021 tarihleri arasında yararlanması sağlanacaktır. Bu kapsamda ilk çalışma grubu öğretmenlerimize (Algoritma , MaKey MaKey ve Scratch) programlarının kullanımı eğitimiyle başladı. Ardından 15-19 Kasım 2021 tarihlerinde okul öncesi grubumuza Algoritma ve Scratch eğitimiyle devam edilecek olup, 22 Kasım-3 Aralık 2021 tarihlerinde ortaokul grubumuza Algoritma, Scratch ve Arduino eğitimleriyle süreç tamamlanacaktır.

04-11-202104-11-202104-11-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.