ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB Fen Lisesi Öğrencilerinden Tıp Fakültelerine Gezi

TOBB Fen Lisesi Öğrencilerinden Tıp Fakültelerine Gezi

            Verdiği eğitimle öğrencilerinin geleceğe yönelik planlar yapmasını kolaylaştıran Çankırı TOBB Fen Lisesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne gezi düzenledi. 9 , 10 ve 11.sınıf öğrencisi olup, Tıp Fakültesinde okumayı düşünen 91 öğrenci geziye katıldı.

 

          Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çevik TUFAN’ın karşıladığı ekip, hastane binalarını gezdi. Hastanenin işleyişi, Acil girişi ve ilk müdahaleler, bir doktorun rutin bir günü ve merak ettikleri konularda Prof. Dr. Ahmet Çevik TUFAN’dan bilgi aldılar.

 

          Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan ÖZHASANEKLER ise tıp okumak isteyen öğrencilere genel bilgilendirmede bulundu. “Zeki öğrenci değil; çalışkan öğrenci istiyoruz.” diyen Prof. Dr. Ayhan ÖZHASANEKLER bu bölümün kazanıldıktan sonra da çok çalışılması gereken bir bölüm olduğu hatırlatmasını yaptı.

 

          Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde Okul Tanıtım Kulübü öğrencileri ve sorumlu akademisyen tarafından tanıtım yapıldı. Öğrenciler fakültede bulunan laboratuvarları ve derslikleri inceleyerek fakülte hakkında bilgi sahibi oldular. Bu etkinlik eğitim-öğretim hayatına tıp fakültelerinde devam etmek isteyen öğrencilerin hedeflerini daha da netleştirmesine vesile oldu. Öğrencilerimize üniversiteyi ve lisans programlarını doğrudan tanıma olanağı sunan gezide; öğrencilerimiz  bölümler hakkında bilgi aldılar,  okulun fiziki yapısını, sosyal etkinlik alanlarını tanıdılar  ve genel havasını teneffüs ettiler.

          TOBB Fen Lisesi Müdürü Nazır ŞAHİN, “ Üniversite tanıtım gezilerinin öğrencilerin kariyer planlarını yapmalarında yardımcı ve seçimlerinde yol gösterici olduğuna, aynı zamanda üniversite kültürü, olanakları, bölümler, öğrenci yaşamı vb. konularda yerinde bilgiler edinmenin öğrencilerimizin motivasyonlarının arttığına, bakış açılarının daha da genişlediğine inanıyoruz.

           Amacımız öğrencilerimizin; hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek,  motivasyonlarını arttırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde ziyaret etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmak, meslekler hakkında öğretim üyelerinden, üniversite ve üniversitede yaşam hakkında; tanıtım biriminde görevli üniversite öğrencilerinden bilgi almalarına yardımcı olmak.” ifadelerini kullandı.

            Gezinin düzenlenmesinde emeği geçen idareci ve öğretmenlerimize, öğrencilerimizi misafir eden eğitim kurumlarına teşekkür ederiz.

06-05-201906-05-201906-05-201906-05-201906-05-201906-05-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.