ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB Fen Lisesi Öğrencilerine Kitaplar Kargo İle Ulaştırılıyor

TOBB Fen Lisesi Öğrencilerine Kitaplar Kargo İle Ulaştırılıyor

İlimizde 2020-2021 eğitim öğretim yılı için ücretsiz ders kitabı dağıtımları başladı. Bakanlığımızca temin edilen ders kitapları İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce okullarımıza ulaştırıldı. Çankırı TOBB Fen Lisesi, alınan kararla korona virüs tedbirleri kapsamında şehir dışında yaşayan ve okula gelemeyen öğrencilerine kitaplarını kargo ile gönderiyor. Uygulamayla alakalı açıklamada bulunan Okul Müdürü Doğan YILDIZ, "İlk olarak bazı öğrencilerimiz öğretmenlerimize ve idarecilerimize ulaştılar. Bu süreçte okula gelmekte zorlandıklarını belirttiler. Bazı öğrencilerin kronik rahatsızlığı olduğu için okula gelemediklerini belirttiler. Öğrencilerimizin eğitim öğretiminin aksamaması için onlara kargo ile kitaplarını vermeyi düşündük. Şu anda 30 farklı ilimizdeki öğrencilerimize kitap göndereceğiz. Öğrencilerimizden olumlu dönüşler aldık. Müdür yardımcısına adresler geldi. Bu adresleri düzenleyerek kargo firmasıyla anlaştık, bugün itibarı ile kargolar yola çıktı" dedi.

TOBB Fen Lisesi Psikolojik Danışmanı Mehmet Akif Demirelli ise, "Korona virüsten dolayı çocuklarımız bizden uzak kaldılar. Biz de en azından birbirlerini görmese de kargolarla bir şekilde kitapları onlar okula gelmeden ulaştıralım ki bir aidiyet hissedelim, özlemimizi az da olsa bu yolla giderelim dedik. Okulumuzda öğretmenlerimiz bizim için bir şeyler yapıyorlar. Ama teknik eşyaların dışında o kağıda dokunabilsinler diye, klasik olarak kağıdı koklasınlar diye böyle bir çalışma yaptık" ifadelerini kullandı.

11-09-202011-09-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.