ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB Fen Lisesi Öğrencilerine "Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri" Kapsamında Seminer Düzenlendi

TOBB Fen Lisesi Öğrencilerine

"Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri" kapsamında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olan Dr. Fatma ÇAPCIOĞLU tarafından TOBB Fen Lisesi öğrencilerine "Hz Peygamberin Örnek Ahlakı" konulu sunum gerçekleştirildi.

Dr. Fatma ÇAPCIOĞLU sunumunda, Hz Peygamber'in âlemlere rahmet ve aynı zamanda müjdeleyici, uyarıcı olarak gönderildiğini belirtirken, Hz Peygamberin insanlar için güzel bir örnek olduğunu belirtti.  

Dr. Fatma ÇAPCIOĞLU gerçekleştirdiği seminerde, "Hz. Peygamber'in insanlara değer veren, gülümsemeyi bir sadaka olarak gören, müminlere karşı çok şefkatli, merhametli bir lider olduğunu belirtirken Peygamber Efendimizin daha peygamber olmadan önce "Muhammedül-Emin" ismi ile güvenilir, kendisinden ayrıcalık istemek için Mekke'de yanına gelenlere "Kızım Fatma dahi olsa aynı şekilde davranırdım." diyecek kadar adaletli olduğunu örnekler ile anlattı.

 Çocuklarımıza "Mevlid-i Nebi Haftası Etkinlikleri" kapsamında sunum gerçekleştiren Dr. Fatma ÇAPCIOĞLU'na teşekkür ederiz.

20-11-201920-11-201920-11-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.