ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB Fen Lisesi TÜBİTAK Sergisi Açıldı

TOBB Fen Lisesi TÜBİTAK Sergisi Açıldı

TOBB Fen Lisesi tarafından, Öğretmen Bülent TEPEBAŞ yürütücülüğünde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı gerçekleştirilmiştir. Sergilenen 26 projede birçok öğrenci görev alırken okulda bilim havası esmiştir. Bilim fuarı açılışına Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Yusuf MÖHÜR, İl Jandarma Komutanı Albay Murat BOZKURT, Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, okul ve kurum amirleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katılmıştır.

 

Okul Bahçesindeki Bitkilerin Sistematiği

Projede görevli öğrenciler tarafından okul bahçesindeki bitkilerden alınan parçalar gazete kâğıdının arasına koyularak kurutulmuştur. Bu parçalar beyaz kartonların üzerine konulmuştur. Çankırı Karatekin Üniversitesi Botanik bölümünde Doç. Dr. Tamer KEÇELI ile iletişime geçilerek toplanan bitkilerin sistematiği belirlenmiştir. Bu sayede öğrenciler bitkilerin sistematiği hakkında bilgiler edinirken bilimsel yöntem ve teknikleri de öğrendiler.

Proje yürütücüsü Bülent TEPEBAŞ, “Yarının bilim insanları öğrencilerimiz gerek projeleriyle gerekse sunumlarıyla proje sergisini gezenleri etkiledi. 4006 TÜBİTAK Bilim fuarımıza teşrif eden katılımcılara; projelerin oluşturulması ve sergilenmesinde emek gösteren idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 21-05-201821-05-201821-05-201821-05-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.