ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB Fen Lisesi TÜBİTAK'ta Türkiye Finaline Hak Kazandı

TOBB Fen Lisesi TÜBİTAK'ta Türkiye Finaline Hak Kazandı

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı'nca Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı ile Yazılım alanlarında Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenmektedir.

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi, Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi ve TOBB Fen Lisesi Ankara bölge sergisi proje değerlendirme sürecine kalmayı başararak ilimizi temsil etmişlerdir.

TÜBİTAK 52. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Çankırı TOBB Fen Lisesi öğrencileri Can Pusat DİNÇER, Hüseyin Batuhan YENİKÖSE, Pusat KARAMAN'ın danışman öğretmenleri Oktay BARUT gözetiminde hazırladıkları "Teknoloji Tasarım" dalındaki "Tip-1 Solunum Rahatsızlıkları Olan Hastalar Tarafından Kullanılan Oksijen Konsantratörlerinin Kandaki Oksijen Seviyesine Göre Otonomlaştırılması" projesi Ankara Bölge Finalisti olup Türkiye finalinde ilimizi temsil etmeye hak kazanmıştır.

Projede yer alan öğrencilerden Can Pusat DİNÇER: "Annemin yaşadığı sorunlar üzerine bulduğumuz bu proje, bizlerin yetenek ve çabaları sayesinde Ankara bölge finalisti oldu. Daha sonra yapılan değerlendirmede Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı. Bizler, bu gibi yarışmalarda sorunları efektif yoldan çözmeyi öğrendik ve öğrenmeye de devam edeceğiz. Şehrimizi ve okulumuzu, bu yarışmada temsil etmekten gurur duyuyoruz. Proje aşamaları süresince başta İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze, okul idaremize ve danışman öğretmenimize teşekkür ediyoruz." dedi.

Danışman Öğretmen Oktay BARUT: "Emek gençlerimizin, gurur bizim dediğimiz proje çalışmalarında Türkiye finalleri için gün sayıyoruz. Eminim ki orada da okulumuzu ve Çankırı'yı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Projenin başvuru aşamasından bu güne kadar bizden desteklerini esirgemeyen başta İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze, Okul Müdürümüz Doğan YILDIZ'a  ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimine teşekkür ediyoruz." dedi.

Okul Müdürü Doğan YILDIZ, Çankırı TOBB Fen Lisesinin geleceğe dokunduğunu ifade ederek bunun bir başlangıç olduğunu ve başarıların artarak devam edeceğine inandığını söyledi. Çankırı TOBB Fen Lisesinin de bu yolda ilerlediğini ifade edip öğrencilerinin her birinin sevilip geliştirilmeye layık olduğunu böyle öğrencilere emek ve zaman vermekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak projelerde yer alan öğrencilerimize, velilerimize, danışman öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize teşekkür eder, TOBB Fen Lisesine Türkiye finalinde de başarılar dileriz.

31-03-202131-03-202131-03-202131-03-202131-03-202131-03-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.