ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB Fen Lisesinden Anadolu Masalları

TOBB Fen Lisesinden Anadolu Masalları

Anadolu Masalları Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda ; milletimizin kültürel birikimlerinin ve ortak değerlerinin ülkemize ait motiflerle nesilden nesillere aktarılması, çocuklarımızın hayal güçlerinin geliştirilmesi amacıyla  Anadolu Masalları Projesi, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüzce ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Eğitim ve Somut Olmayan Kültürel Miras Komitesi ile işbirliğinde hayata geçirilmiştir.  Çocuklarımızı kendi kültürel kodlarımızı taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren Anadolu masallarının gelecek kuşaklara aktarılması aslında kadim medeniyetimizin Anadolu coğrafyasının değerlerini; iyiliği, doğruluğu, çalışkanlığı, erdemi ve fazileti çocuklarımızla buluşturmasıdır.

Salgın döneminde hepimiz zorlu aşamalardan geçiyoruz, özellikle eğitim ayağını düşünürsek öğretmen ve öğrenciler bu dönemde çok uzun zaman ayrı düşmüştür, dersler ve etkinlikler çevrim içi olarak yapılmıştır. Bu dönemde Çankırı Fen Lisesi uzakları yakın yapabilmek amacıyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda masal anlatımı yaptılar. Anlatımı yapılan  Anadolu Masalları OYGM Youtube sayfasında yayınlandı.

Masal anlatımına https://www.youtube.com/watch?v=ymJHSSXpdYk adresinden ulaşım sağlanabiliyor. Etkinliğe katılan Livanur KESKİNKILIÇ, Sudenaz TUNCAY, Zeynep ADIMUTLU, Mustafa Furkan KAYA, Nisanur DOĞAN, Cemile Nur MERHAP, Mustafa KARADAŞ, Sude Kamile KARATAVUK, Tuğana Öykü YILDIZ öğrencilerimize ve Anadolu Masalları Çankırı İl Koordinatörü Mehmet Servet AYDIN'a ve okul yönetimimize teşekkür ederiz.

24-05-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.