ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOBB Fen Lisesi'nden Simülatif Deneme Sınavı

TOBB Fen Lisesi'nden Simülatif Deneme Sınavı

 

TOBB Fen Lisesi, 12.  Sınıf öğrencilerine simülatif deneme sınavı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen deneme sınavı gerçeğini aratmadı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü'nde düzenlenen Temel Yeterlilik Testi (TYT) denemesinde, ÖSYM tarafından belirlenen kurallar uygulanırken, sınava geç kalan bazı öğrenciler sınava alınmadı.

Sınav giriş belgelerini alan 90 öğrencimiz, velileriyle Uluyazı Kampüsü'ne geldi. Burada güvenlik görevlilerinin üst aramasının ardından içeri alınan öğrencilerimiz, 135 dakikalık sınavda ter dökerken, veliler de bina önünde heyecanla çocuklarının çıkmalarını bekledi.

Okul müdürü Nazır ŞAHİN,  öğrencilerin sınav esnasında stres ve heyecan yaşamamaları için böyle bir uygulama yaptıklarını söyledi. Deneme sınavıyla öğrencilerin gerçek sınava daha hazır hale geleceklerini belirten ŞAHİN, "Bu sınav sayesinde çocuklar okula nasıl ulaşacaklarını, sınav giriş kurallarını deneyimleyecekler. Farklı bir ortamda sınav heyecanını yaşayacaklar, gerçek sınavda daha rahat olacaklar." dedi. Deneme sınavının üniversite sınavı olan TYT'nin birebir aynısı olduğunu vurgulayan ŞAHİN, sınavda her şeyin kurallara uygun şekilde yapıldığını kaydetti.

Okulumuzun psikolojik danışmanı Mehmet Akif DEMİRELLİ sınavlarda kaygıyı yönetmenin öğrenciler için büyük sorun olduğuna dikkati çekti. Öğrencilerin sınavlarda yüksek kaygı yaşadığını dile getiren DEMİRELLİ, "Bunu son gün sınav ortamında tatmaları yerine öncesinde sınav ortamlarına çocukların girip çıkmalarını, ortamı teneffüs etmelerini sağlayarak sınav anını normalleştirmeye çalışıyoruz." ifadesini kullandı.

Öğrenci velisi Mehmet Fuat ARIK ise öğrenciler için faydalı bir sınav olduğunu belirterek, "Çocukların sınava üniversitede girmeleri farklı bir ortam sağlıyor. İnşallah bütün çocuklarımız başarılı olur." diye konuştu.

Öğrencilerimizden Hilal BOZKURT deneme sınavının kendisine çok faydalı olduğunu vurgulayarak, "Kimliğimi unutunca eve giderek alıp sınava geldim. Bu sınav bana güzel bir deneyim kazandırdı. Gerçek sınavda daha dikkatli olacağım." dedi.

Simülatif deneme sınavı için  üniversitede sınav yapmamıza izin veren Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan AYRANCI'ya, kırtasiye ürünleri için Gençlik Merkezi Müdürü Adem ÇALMAN'a, öğrencilerimiz için vakitlerini feda edip sınav  gözetmenliği yapan Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi müdür Yardımcısı Rasim SÖZÜDOĞRU'ya, Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet EÇİK'e, Çankırı Karatekin Üniversitesi Merkezi Derslik B blok güvenlik görevlilerine ve bizleri yalnız bırakmayan öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.

03-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-202003-01-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.