ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TOKİ İlkokulu Yarenleri Okuyor

TOKİ  İlkokulu Yarenleri Okuyor

 

                    Sayın Valilimiz Abdullah AYAZ önderliğinde başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen  "Yarenler Okuyor" projesi kapsamında TOKİ İlkokulu öğrencileri proje  tanıtımı ve projeye dikkat çekmek  için  çalışmalarına devam ediyor.

TOKİ İlkokulu Okul Müdürü  Melek DERNEK DULKADİR;  "Okumak, insan için en kolay ve en etkili öğrenme yoludur. Geri kalmış toplumların karşılaştıkları sorunların başında eğitimsizlik gelmektedir. Geri kalmış  toplumlarda kişiler, okuyarak geçirebilecekleri zamanı, çoğunlukla yararsız işlerde harcamaktadırlar. İlimizde yaşayan tüm toplumsal gruplara yönelik olarak yürütülmekte  olan bu projede yer almaktan mutluyuz. Elimizden geldiği kadar öğrencilerimizi, velilerimizi ve bulunduğumuz  bölgedeki insanların projeye aktif olarak katılımlarını sağlamak , okuyan insan sayısını arttırmak ve okuma alışkanlığını bireylere kazandırmak amaçlı çalışmalar yapmaktayız.  Yarenler Okuyor Projesi kapsamında birçok faaliyet yaptık.  Öğrencilerimiz her gün  akşam saatlerinde aile bireyleri ile  birlikte okuma etkinlikleri yapıyorlar. Geçtiğimiz günlerde mahallemizin farklı bölgelerinde (otobüs durağı, park vb.)   okul idarecilerimiz, öğretmen ve personellerimiz ile birlikte kitap okuma çalışmaları yaptık. Öğrencilerimiz TOKİ bölgesinde  bulunan Pazar alanında satış yapan teyze ve amcalarının yanlarına giderek kitap okuma etkinlikleri yaptılar.  En son çalışmamızda ise TOKİ  İlkokulunun bulunduğu  bölgede  öğrenci  ve öğretmenlerimizin hazırladıkları  afiş ve posterleri market, bina girişleri, cami, otobüs durağı vb. yerlere asarak farkındalık çalışması yaptılar. Yapmış olduğumuz çalışmalarımızdan olumlu dönütler almaktan memnuniyet duymaktayız."dedi.

Projeye destek veren TOKİ İlkokulu öğretmenleri, öğrencileri ve velilerimize  teşekkür ediyoruz.

08-02-202208-02-202208-02-202208-02-202208-02-202208-02-202208-02-202208-02-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.