ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4007 Konulu İş Birliği Protokolü İmzalandı

TÜBİTAK 4007 Konulu İş Birliği Protokolü İmzalandı

Bilim ve teknolojinin toplumun daha geniş kesimlerinde yaygınlaştırılması, geliştirilmesi ve gençler tarafından etkili bir biçimde kullanılmasını desteklemek amacıyla ülke genelinde TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri yapılmaktadır. Çankırı genelinde yapılacak olan Bilim Şenlikleri kapsamında öğrenciler ve katılımcılarımızın her yönden güvenli, sağlıklı ve emniyetli bir ortamda çalışmalara katılımlarının sağlanması gerekmektedir.

İl Millî Eğitim Müdürlüğünce TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı çerçevesinde sunulan "İlimde Bilim" adlı proje kapsamında taraflarca yerine getirilecek görev ve sorumlulukları belirlemek amacıyla Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin SARIKAYA ile İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün imzaladığı protokol kapsamında "İlimde Bilim" adı altında Çankırı ilinde, TÜBİTAK desteğiyle, 13-15 Ekim 2022 tarihleri arasında farklı mekânlarda, eş zamanlı olarak düzenlenmesi planlanan atölye çalışmaları, bilimsel gösteriler, laboratuvar deneyleri gibi bir dizi bilimsel etkinliğin gerçekleştirilmesine yönelik işbirliği sağlandı. Etkinlikler çerçevesinde; Pandemi süreciyle ilgili bilgilendirme ve etkinlikler sırasında sağlık yönünden oluşabilecek aksaklıklara yönelik önlemlerin alınması gibi gündem maddeleri de protokol kapsamına dahil edildi.

İmzalanan protokolün eğitim ve sağlık camiasına hayırlı olmasını temenni ederiz.

17-02-202217-02-202217-02-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.