ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Projeleri ile İlgili Eğitim Seminerimiz Devam Ediyor

TÜBİTAK Projeleri ile İlgili Eğitim Seminerimiz Devam Ediyor

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA, Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün daveti üzerine, öğretmen ve öğrencilere yönelik olarak 1 Şubat 2021 Pazartesi akşamı, "TÜBİTAK Destek Programları ve Yarışmalarına Hazırlık Stratejileri" konulu eğitim semineri verdi. 

 

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK'ün selamlama konuşmasıyla ve İbrahim GÖKMEN'in moderatörlüğünde yürütülen etkinlik, proje çalışmalarına ilgi duyan 100'ü aşkın katılımcıyla başladı. 

 

Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA, daha önce 2015 yılında Çankırı' da öğretmenlere eğitim verdiklerini ve 2016 yılında Ilgaz'da da seminer verdiğini hatırlatarak, bölgede başlayan motivasyonun sürdürülmesinin önemine değindi. TÜBİTAK programları hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA, proje döngüsü yönetimi aşamalarını detaylıca izah etti. Proje yazım tekniklerinden bahsederek, öğrencilerin aktif katılımının sağlandığı projelerin, bilim okuryazarlığı bakımından önemine değindi. Proje faaliyetleri ve yarışmalarına yönelik çalışmaların, üniversitelerle işbirliği içerisinde yürütülmesinin de mümkün olduğunu ve böylece kalitenin daha fazla güçlendirilebileceği yönünde değerlendirmelerde bulundu.

 

Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA, proje faaliyetlerinde yer alan öğrencilerin akademik başarılarının desteklenmesi yanında, hayata hazırlanmaları bakımından da fayda elde edeceklerine değindi. Proje faaliyetlerinin ödül elde etme kaygısı ile yapılmasının yanlışlığına vurgu yapan Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA, proje çalışmalarındaki süreçleri yaşamanın öğrencilere kazandıracaklarının çok daha önemli olduğunu ifade etti. Bu tür etkinliklerde daha bilinçli hareket etmek gerektiğini; öğrencileri düşündürmek ve akılcı bakış açıları kazandırmak gerektiğini söyledi. Toplantıda katılımcıların soruları da cevaplandırıldı. 

 

Öğrencilerinde yer aldığı buluşmaya ilişkin olarak, katılımcılar tarafından toplantının faydalı olduğunu belirterek; Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA'nın sunuma katılımcıları da dâhil etmesinin çok beğenildiği ve hayatın içinden somut örnekler vererek bilimsel bakış açısı kazandırma yönteminin başarılı bulunduğu ifade edildi. 

 

Semineri sonuna kadar izleyen Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, öğrencilerimizin bilimsel süreçler içerisinde daha fazla yer alabilmeleri, karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik çalışma gerçekleştirebilmelerini sağlama açısından faydalı bir çalışma olduğunu ifade ederek, paylaşımlarından dolayı Prof. Dr. Mustafa BÖYÜKATA'ya teşekkür etti.

02-02-202102-02-202102-02-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.