ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Yayınları Öğrencilerimizle Buluşturuluyor

TÜBİTAK Yayınları Öğrencilerimizle Buluşturuluyor

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı tarafından ülkemizde bilim iletişimini artırmak, toplumumuzda bilim farkındalığını ve bilim okuryazarlığını geliştirmek amaçlarıyla düzenlenen Bilim Söyleşileri ile ilgili olarak Müdürlüğümüz ARGE Birimi tarafından okullara yönelik duyuru ve yaygınlaştırma işlemleri gerçekleştirildi.

            Çalışmalar kapsamında Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 27 okulun başvurusu onaylandı. Bu kapsamda akademisyen ve öğrencilerin bir araya geldiği bilim söyleşileri, okullar tarafından oluşturulan takvim doğrultusunda gerçekleştirilmeye başlandı.

             Ayrıca TÜBİTAK ve müdürlüğümüz organizesinde temin edilen popüler yayınlar söyleşi gerçekleştiren okullara ulaştırılmak üzere hazırlanarak okullara teslim edilmeye başlandı. İçerisinde Bilim ve Teknik, Bilim Çocuk ve Meraklı Minik dergilerinin yer aldığı yayınlar, öğrencilerimize bilimsel ve akademik çalışmalarla ilgili birçok yenilikçi içerik sunmakta.

25-10-202325-10-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.