ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Haftası'nda Öğrencilerimiz Anadolu Masallarını Anlatacak

Turizm Haftası'nda Öğrencilerimiz Anadolu Masallarını Anlatacak

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğümüz ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Eğitim ve Somut Olmayan Kültürel Miras Komitesi ile iş birliğinde çocuklarımıza yönelik olarak Anadolu Masalları Projesi yürütülmektedir.

Çankırı'nın tarihi ve kültürel zenginliklerinin paylaşılması aynı zamanda çocuklarımızın masal anlatmanın keyfini yaşamaları için Turizm Haftası'nda  masal anlatma etkinliği düzenlenecektir. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde düzenlenecek olan etkinliğe İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimiz katılım sağlayabileceklerdir.

Etkinliğe katılım sağlayacak öğrencilerimizin, anlatım videolarının yatay olması, videoların arka planında ilimizin tarihi veya turistik bir mekanının olması, anlatılan masalların kendi kültürümüze has olması ve videonun başlangıcında öğrencimizin kendisini tanıtması gibi konulara dikkat etmeleri gerekiyor.

Masal anlatım videolarınızı 30.04.2021 tarihine kadar cankirianadolumasallari@gmail.com adresine ulaştırılabilirsiniz. Değerlendirmeler sonucu uygun bulunan masal anlatımları @anadolumasallaricankiri instagram adresinde yayınlanacaktır.

Etkinliğe katılım sağlayacak öğrencilerimize şimdiden teşekkür ederiz.

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.