ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Kızılayı Çankırı Şubesi "Sinemaya Gitmeyen Kalmasın"

Türk Kızılayı Çankırı Şubesi

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Çankırı Şubesi arasında, Sayın Valimiz Abdullah AYAZ'ın onayı ile öğrencilerimizde milli ve kültürel değerler konusunda farkındalık oluşturmak, öğrencilerin zihinsel, duygusal, kültürel ve sosyal gelişimlerine destek olmak, sinema yoluyla eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla imzalanan işbirliği protokolü kapsamında il merkezi ve ilçelerimizde eğitim gören ilkokul ve ortaokul öğrencileri sinema etkinliğine katıldı.

 

                23 Mayıs ? 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen sinema günlerine il merkezinde bulunan okullarımızdan 1600, ilçelerimizde bulunan okullarımızdan ise 1400 öğrenci olmak üzere 3000 öğrencimiz katılım sağladı. Yunus AVM sinema salonunda gerçekleştirilen etkinliklerde Afacanlar; İş Başa Düştü ve Kukla Köşk-2 isimli filmler öğrenciler tarafından büyük beğeni ile izlendi. Mutluluklarını dile getiren öğrenciler, bu tarz etkinliklerin kendilerini çok heyecanlandırdığını ve eğlendirdiğini ifade ettiler.          Ayrıca, imzalanan protokol kapsamında geçtiğimiz aylarda, Çankırı İl Merkezinde bulunan liselerde öğrenim gören 1200 öğrencimiz de sinema etkinliklerinden faydalanarak, yeni gösterime giren filmleri izleme imkanı buldular.

                Öğrencilere akademik eğitimlerinin yanında, sosyal ve kişisel gelişimlerine de destek olmak amacıyla düzenlenen sinema etkinliğine katkıları nedeniyle Türk Kızılayı Çankırı Şubesi Başkanı Ahmet ULUSOY ve ekibine eğitim ailesi olarak  teşekkür ederiz.

07-06-202207-06-202207-06-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.