ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRK KIZILAYI ÇOCUK KOROSU KURULUYOR

TÜRK KIZILAYI ÇOCUK KOROSU KURULUYOR

29 Ekim- 5 Aralık Kızılay haftası kapsamında Müdürlüğümüze bağlı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisemiz ile Kızılay Çankırı Şubesi koordinesinde çocuk korosu kuruluyor. Kızılay'ın 2021 yılı "Gönüllü Ol" çağrısına katkı sağlamak adına Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisemiz çocuk korosu oluşturmak fikriyle destek olacak. Bununla birlikte çocuk korosu için sanatsal farkındalığını artırmak, yetenekleri doğrultusunda eğitim almalarını sağlamak, kişisel özgüvenlerini artırmak, sanatsal kariyerlerine ışık tutmak amacıyla, geleceğin duyarlı sanatçılarını yetiştirmek için ilimizde öğrenim gören 8-12 yaş grubu öğrencilerimizi gönüllü olmaya davet ediyoruz.

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde, Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisemizce, Türk Kızılay'ı Çankırı Şubesi katkılarıyla kurulacak olan Türk Kızılay'ı Çocuk Korosuna, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlkokul ve Ortaokul kurumlarında öğrenim gören 8-12 yaş grubu öğrenciler katılım sağlayabilecektir. Eğitmenlik görevi Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmenleri Mehtap MEYDANERİ, Cemre ARSLAN, Melike KARA, Nur ÇAĞIRAN ve Zeynep YİĞİT tarafından gönüllülük esasına göre yapılacaktır.

Türk Kızılay'ı Çocuk Korosunda Korist olarak görev almak isteyenler için ön başvurular 15 Kasım tarihine kadar devam edecek olup,  Başvurular Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesine şahsen yapılacaktır.

05-11-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.