ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Üç Dilde Hazırlanan Gazete Okullarla Buluşuyor

Üç Dilde Hazırlanan Gazete Okullarla Buluşuyor

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ERDEM Projesi kapsamında İlimiz 30 Ağustos İmam hatip Ortaokulu tarafından "Çok Dillendirdik" adlı proje yürütülmektedir.

        "Çok Dillendirdik" projesi ile eğitim ortamları ve öğrenme süreçlerinin iyileştirilmesi, yabancı dil alanlarında planlı ve sürekli iyileştirme anlayışıyla kurum merkezli çalışmalar yapılması, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetleri ile öğrenci, öğretmen ve velilerin yaşlılara karşı duyarlılıklarını ve farkındalıklarının artırılması, okulların bir araya gelerek ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirmeleri, birbirleriyle etkili iletişim kurarak takım ruhu oluşturmaları, örnek ve başarılı çalışmaların ülke genelinde paylaşılması hedeflenmektedir.

            Proje kapsamında koordinatör okul ve paydaş okullarda zenginleştirilmiş Arapça ve İngilizce dil sınıflarının oluşturulması, Arapça ve İngilizce temalı seminerler yapılması, kaligrafi eğitimi, mektup kardeşliği, yaşlılara yönelik yardım faaliyetleri gibi birçok faaliyet yürütülmekte.  Erdem Projesi kapsamında son olarak Türkçe, İngilizce ve Arapça olmak üzere üç dilde hazırlanan "Çok Dillendirdik" adlı gazete yayımlandı.

30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde yürütülen Çok Dillendirdik adlı proje kapsamında hazırlanan gazeteler başta İl Millî Eğitim Müdürlüğü olmak üzere proje paydaş okul ve ilimizdeki diğer eğitim kurum ve kuruluşlarına dağıtımı gerçekleştirilecek.

Farklı dil ve içeriklerle her kademeden öğrenciye hitap eden Çok Dillendirdik Gazetesine elektronik ortamda ulaşmak için TIKLAYINIZ

09-05-2023

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.