ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ufka Yolculuk Yarışmasının 9.su Düzenleniyor

Ufka Yolculuk Yarışmasının 9.su Düzenleniyor

"Türkiye'nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu" olan Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 9.su düzenlenecek. Her yıl düzenlenen yarışmalara bugüne dek 3 milyonu aşan öğrenci katılım  sağlandı. Sınavlar İlkokul kategorisinde "Nereden Geliyor Bu Sesler?", Ortaokul kategorisinde "Bir Acayip Yolculuk" ve Lise kategorisinde "Sağlık Olsun!" isimli eserlerden oluşuyor.

Ufka Yolculuk yarışmaları, her yıl belirli bir konu üzerinde şekilleniyor. Yarışmanın bu yıl için seçilen teması ise "Sağlıklı Yaşam" oldu.

Katılımcılar ilgili kitapları okuyarak sınava hazırlanıyorlar. Yarışma kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise kategorisi için eserler hazırlandı. Kitaplara https://www.ufkayolculuk.com/tr/home/yarismakitaplari adresinden ulaşabilirsiniz.

Güzel bir geleceğin iyi niyetli, insaf sahibi, güzel ahlaklı, temiz kalpli ve doğru düşünen gençler yetiştirmekle mümkün olacağı inancı ve sorumluluğu ile yola çıkan Ufka Yolculuk için çalışmalara başlandı. İnsanlığa değer katan bilgilerin yer aldığı eserlerle okuyan, düşünen, araştıran ve öğrendiklerini hayata geçiren bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak için 9. Ufka Yolculuk başlıyor.

9. Ufka Yolculuk yarışmasının sınav ve kayıt takvimine https://www.ufkayolculuk.com/tr/home/yarismatakvimi adresinden ulaşabilirsiniz.  

Çankırı ÇEKÜLDER Başkanı Sayın Duran KARAKAYUN ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından bu sene yarışmaya konu olan yarışma kitapları kurumumuza teslim edildi.

Sınava katılım sağlayacak öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

29-01-202129-01-202129-01-202129-01-202129-01-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762801800, 03762801900

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.