ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ HAMDİ BİLGE AKTAŞ BAŞKANLIĞINDA ‘EĞİTİM GÜVENLİĞİ’ TOPLANTISI YAPILDI.

VALİ HAMDİ BİLGE AKTAŞ BAŞKANLIĞINDA ‘EĞİTİM GÜVENLİĞİ’ TOPLANTISI YAPILDI.

 

                                İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün Koordinesinde planlanan 28.08.2018 tarihli ve 7396 sayılı yazılarına istinaden Müdürlüğümüz Koordinesinde planlanan  “2017-2018 eğitim öğretim yılının huzur ve güven içinde geçirilmesi, güvenlik tedbirlerinin azami ölçülere çıkarılması, okullara güvenlik kameralarının takılması, Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyon, uyuşturucu maddelerle mücadele, servis taşımacılığının güvenliği ve öğrencilerin gün ışığından daha fazla yararlanmaları vb.” konuları görüşmek üzere sayın Valimiz Hamdi Bilgi AKTAŞ başkanlığında; Belediye Başkan Vekili Hasan ÖZTÜRK, Vali Yardımcısı Abdullah ASLANER, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Hasan YILDIZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM,İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları, Okul ve Kurum Müdürleri, Mahalle Muhtarları ve okulu bulunan Köy Muhtarlarının katılımları ile 08.09.2017 Cuma günü saat 10.00’ da Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu toplantı salonunda toplantı gerçekleştirildi.

                Eğitim Güvenliği toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Koordinatörü Sinan ÖZLÜ tarafından Eğitim, İş Güvenliği ve 2016-2017 yılları içerisinde yapılan işler ve projeler hakkında ayrıntılı sunum yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI tarafından açılış konuşması yaptı. Yusuf YAZICI eğitime destek ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederek eğitim öğretime hazırlık iş ve işlemlerinin ivedilikle yapıldığını, öğrenci güvenliği açısından ilimizde kayda değer bir durum olmadığını ifade etti.

Vali Aktaş konuşmasında,“ Öncelikle tüm katılımcılara teşekkür ederek, hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Çocuklarımızın hem bilgi hem de ahlaki yönden güçlü olmaları lazım, çocuklarımızın eğitim ve öğretim dışındaki süreçleri de önemlidir. Çocuklarımızın iyi bir şekilde bilgilendirilmesi ve daha önemlisi iyi bir insan olmaları için tüm çalışmalar yapılmalıdır. Okullarımızdaki risk grupları, çocuklarımızın güvenliği, internet bağımlılığı, kötü alışkanlıkları ile ilgili Belediye, Emniyet ve Jandarma ile birlikte çalışmamız gerekiyor. Okul çevrelerindeki seyyar satıcılar ile ilgili okul müdürleri, köy ve mahalle muhtarları, cami imamlarımız ile yan yana gelerek toplantılar yapabilirler. Servis ve yol denetimleri Emniyet, Jandarma ve diğer görevliler ile birlikte yapılmalıdır. Şoförlerimize özel eğitim verilmeli, servis işini alan kişilerin aracı kullanmaları gerekmektedir. Okullarımızda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konusunda eylem planı kapsamında Yeşilay ile birlikte çalışmalar yapılmalı, okul servisleri, yol ve şoförlerin denetimleri, eğitimleri, okulların kamera sistemleri ile güvenlik sorunlarının giderilmesi, okul giriş ve çıkışlarında gerekli önlemlerin ivedilikle alınması gerekmektedir.” Dedi.

Toplantıya katılan daire Amirlerinin konuşmaları ve katılımcıların sorularının ilgililer tarafından cevaplandırılmasından sonra Eğitim Güvenliği Toplantısı sona erdi.

 08-09-201708-09-201708-09-201708-09-201708-09-201708-09-201708-09-201708-09-2017

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.