ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vegan Mutfak E-Dergi Yayında

Vegan Mutfak E-Dergi Yayında

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2020 yılında kabul edilen "Avrupa'dan Türkiye'ye Vegan Mutfak Stajı" adlı Avrupa Birliği Projesi kapsamında hazırlanan Vegan Mutfak Elektronik dergisi yayımlandı.

2020 yılından bu yana proje kapsamında Avrupa'ya düzenlenen stajlarda öğrenciler tarafından edinilen bilgiler doğrultusunda Vegan yemek tariflerinin yer aldığı e-dergi'de birçok özel menü yer alıyor.

Şehit Erdem Öztürk MTAL, Şehit Korhan Kuruçay MTAL, Çankırı MTAL, Ilgaz Emel Oktay Türkoğlu MTAL ve Kızılırmak Şehit Medet Ekizceli ÇPAL'den öğretmen ve öğrencilerin katkılarıyla hazırlanan elektronik dergide yenilikçi ve özgün tariflere yer verildi. Dergide ayrıca, öğrencilerimizin proje hakkında duygu ve düşünceleri, edindikleri tecrübelerde aktarıldı.

Proje sayesinde Meslek liselerinde yiyecek - içecek bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin, sektöre direkt olarak "Ara Eleman" değil "Aranan Eleman" olarak yetiştirilmesi, kendini vegan mutfak alanında geliştirerek ve Avrupa'da staj yapma fırsatı yakalayarak, sektörün talep ettiği yetkinlikleri kazanması; kendilerine, ilimize ve ülkemize katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Mutfağım Vegan E-Dergi'ye ulaşmak için TIKLAYINIZ

02-12-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.