ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Velilerle Buluşma Toplantısı Gerçekleştirildi

Velilerle Buluşma Toplantısı Gerçekleştirildi

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen velilerle buluşma toplantısı 21/10/2019 tarihinde İstiklal Yolu İlkokulunda gerçekleştirildi. Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

ÖZTÜRK, eğitim camiası olarak görevlerinin öneminin farkında olduklarını, amaçlarının milli ve manevi değerlere bağlı çalışkan, mutlu, öz güveni tam bireyler yetiştirmek olduğunu, bu kapsamda veli okul birlikteliğinin öneminden bahsetti. Anne ve babalar olarak önceliğimizin çocuklar olması gerektiğini, onlara zaman ayırmamız beraber yemek yememiz, sohbet etmemiz ve birlikte çeşitli aktiviteler yapmamız gerektiğini ifade etti. Anne ve babanın göstereceği kucaklama yaklaşımının öğrencinin ahlaki gelişimi açısından önemli olduğunu, okullarımızdan ve öğretmenlerimizden velilerimizin çeşitli taleplerinin olabileceğini, bu konularla ilgili görüşmelerini çocuklarının yanında öğretmenlerimizle yapmamalarının önemini dile getirdi.

ÖZTÜRK, bazı okullara yığılmanın olduğunu, bu yığılmayı önlemek için gerekli önlemleri almaya devam edeceklerini, ileriye dönük planlamalarını yaptıklarını, ilimizde tüm okullarımızın kazanım değerlendirmelerinin ellerinde olduğunu, Çankırı'nın eğitimdeki başarısını daha da ileriye taşımak için gayret gösterdiklerini belirtti.

Toplantı sonunda velilerin talep ve sorularını alan ÖZTÜRK, tüm katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

22-10-201922-10-201922-10-201922-10-2019

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.