ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunda “Vosvos Kütüphane” Heyecanı

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunda “Vosvos Kütüphane” Heyecanı

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Okudukça Yol Alıyorum” projesi kapsamında Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulunun bahçesinde “Vosvos Kütüphane” açıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, “Gayemiz farklı bir tasarımla, farklı bir ortamda öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını artırmak, okuma faaliyetlerini severek zevkle yapmalarını sağlamaktır." dedi.

Ankara´da bir hurdalıktan duyarlı vatandaşlardan hediye yoluyla temin edilerek Çankırı´ya getirilen vosvos araba, sanayideki birçok esnafımızın katkılarıyla kütüphaneye dönüştürülerek Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu bahçesine yerleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, “Öğrencilerin kitap okuma şevkini canlandırmak adına birçok çalışma yapıyoruz. Her okul kademesinde öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak adına farklı etkinlikler ve projeler yapmaya başlandı. Bu projelerden bir tanesi şu an Vosvos Kütüphane olarak karşımıza çıktı. Aslında gayemiz farklı bir tasarımla, farklı bir ortamda öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını arttırmaktır. Okumak, sadece kitap okumak değil; hayatı, yaşamı okumaktır. Bu okunan bilgi birikimlerinin kendi dünyasında yoğrularak geleceğe adım atabilmektir, okumak." dedi.

Vosvos Kütüphaneyi çocukların hayatı boyunca unutamayacaklarını belirten Öztürk, ayrıca okulun duvarlarında çocukların okumasını geliştirecek figürler çizildiğini söyleyerek, emek veren bütün meslektaşlarına teşekkür etti.

Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Şule YURDUNKULU, “Vosvos Kütüphane okumuzun renklerine ayrı bir renk kattı. Okul bahçemize kurulan Vosvos Kütüphane okula geldiği günden itibaren öğrencilerimizin gözdesi olmuştur. Sürekli vosvosta kitap okuyalım, ders yapalım istekleri ile karşılaşıyoruz. Okulumuza katkılarından dolayı İl Millî Eğitim Müdürlüğüne ve Ar-Ge ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılışa, Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatatar,  İl Halk Kütüphanesi Müdürü Songül Kapusuz, İl Müftüsü Hasan Limon, okul ve kurum idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Açılışın ardından bütün konuklara geçmişten gelen bir tat olan macun şeker ikram edildi.

 

 

16-04-201816-04-201816-04-201816-04-201816-04-201816-04-201816-04-201816-04-201816-04-201816-04-2018

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.