ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vocathlon Mesleki Girişim Maraton Programı Başvuruları Belli Oldu

Vocathlon Mesleki Girişim Maraton Programı Başvuruları Belli Oldu

            Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ve Kastamonu, Çankırı, Sinop İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğinde düzenlenen "Vocathlon: Mesleki Girişim Maratonu Programı" nın 1 Kasım 2021 tarihinde ilan edilen başvuruları tamamlanarak yarışmaya hak kazanan takımlar belli oldu.  

            Kazanan takımlar Vocathlon Programı kapsamında Mesleki Eğitim Teması kapsamında temelleri atılan, mesleki eğitim veren liselerde öğrenim gören gençlerde girişimcilik yetkinliklerinin artırılmasını amaçlayarak gençlerin fikirlerini gerçeğe dönüştürme yolunda tüm basamakları yaşayarak görmelerini, fikirlerinin sektörün ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamayacağını ölçebilmelerini sağlayan bir öğrenme eğitimine dâhil olacaktır.

           TR82 Bölgesi illeri olan Kastamonu, Çankırı ve Sinop illeri ile TR81 Bölgesi Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinden meslek lisesi öğrencilerinin oluşturduğu toplam 14 takım yarışmaya katılacak. İlimizden yarışmaya Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerimizden oluşturulan takımlar yarışmaya katılmaya hak kazandı.  Takvim dahilinde takımlarımız 29 Kasım- 3 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi eğitimlerin ardından 3-5 Aralık 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek yarışma programına katılım sağlayacaktır.

              Vocathlon Mesleki Girişim Maratonunda yarışmaya hak kazanan öğretmen ve öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz.

23-11-202123-11-2021

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.