ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yardımcı Kaynaklar Okullara Gönderilmeye Başlandı

Yardımcı Kaynaklar Okullara Gönderilmeye Başlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz ders kitaplarının dağıtımının yanı sıra  , öğrencilerin ek kaynak ihtiyaçlarının karşılanması, uzaktan eğitim süresince oluşan muhtemel öğrenme kayıplarının giderilmesi adına Bakanlığımız tarafından titizlikte sürdürülen yardımcı kaynak dağıtım işlemleri ilimiz genelinde de titizlikle yürütülmektedir.

                Yardımcı kaynakların dağıtım ve ulaştırılması işlemlerini yerinde takip eden Destek Hizmetleri Şube Müdürü Recep AYDINÇAKIR 2022-2023 ücretsiz ders kitabı teslim alma işleminin Çankırı Merkez ve 6 ilçe için tamamlandığı ve toplamda 205.259 adet kitabın teslim alındığını aktardı. Kitapların yüklenici firma tarafından okullara dağıtımının gerçekleştirileceğini ifade eden AYDINÇAKIR,  öğrencilerin yardımcı kaynaklardan eksiksiz şekilde faydalanabilmesi için çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti.

                Yeni eğitim öğretim yılını öğrencilerin en verimli şekilde geçirmeleri adına Bakanlığımız tarafından büyük titizlikle hazırlanan yardımcı kaynaklar tüm eğitim kademeleri için 85 farklı çeşit ve 7 öğretmen kılavuzundan oluşuyor. Ülke genelinde ise 100 milyon yardımcı kaynağın 12 Eylül tarihinde öğrencilerin sıralarında hazır bulunması için çalışmalar tatil sürecinde yürütülmektedir.      

12-08-202212-08-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.