ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenilenen Ortaöğretim Programları Tanıtım Seminerleri Başladı.

Yenilenen Ortaöğretim Programları Tanıtım Seminerleri Başladı.

      Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün Makam Onayı ile Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yunus YAĞMUR koordinesinde, Yenilenen Öğretim Programlarının Tanıtım Seminerinin ilki 05/09/2017 Salı günü İlimizde yapılmıştır. Seminere İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI,  Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri ile İlimizdeki tüm branşların formatör  öğretmenleri katılmıştır. İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Yusuf YAZICI açılış konuşmasında; “müfredat değişikliği ile 21. Yüzyılın bilim, teknoloji, kültür ve sanat becerileri ile milletimizin temel değerlerinin daha yoğun şekilde benimsetilmesinin amaçlandığını ve hayatın dinamik olmasından kaynaklanan bir zaruret sonucu olarak müfredat programının da dinamik bir yapıda olması ihtiyacının olduğunu” belirterek programın değişiminde emeği geçenlere teşekkür etti.

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sayın Yunus YAĞMUR ise konuşmasında; “kök değerlerimizin müfredatımıza eklendiğini, yenilenen müfredat öğrenme, öğretme teori ve yaklaşımlarındaki yenilik ve gelişmeler doğrultusunda çağın gerekliliklerini, ferdin ve toplumun değişen ihtiyaçları karşılayacak şekilde yenilendiğini belirterek Bakanlığımızın eğitim politikaları kapsamında taşradaki her kademedeki idarecilerimizden ve öğretmenlerimizden beklentileri ve geleceğe yönelik projeksiyonuyla ilgili konularda bilgi paylaşımında bulundu ve 21. Yüzyılın temel becerilerinin öğrencilerimize kazandırılmasının gerekliliğini ve önemini vurguladı. Soru-cevap kısmına geçilerek iyi dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

06/09/2017 tarihinde her branştaki formatör öğretmenlerin koordinesinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı her türdeki Ortaöğretim Kurumlarının alan/branş öğretmenlerine, Yenilenen Öğretim Programlarıyla ilgili bilgilendirme çalışmaları yapılmış olup, Temel Eğitim Okullarımızda görevli öğretmenlere yönelik bilgilendirme çalışmalarının da daha sonraki tarihlerde belirlenen takvim doğrultusunda yapılması planlanmıştır. Okullar bizzat gezilmek suretiyle Daire Başkanı Yunus YAĞMUR, İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI ve İlgili İl Millî Eğitim Şube Müdürleri tarafından konuyla ilgili gerekli yönlendirme, bilgilendirme ve rehberlik çalışmaları yapılmıştır. 

Sayın Daire Başkanımıza ve tüm eğitim camiamıza teşekkür ederiz.

08-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-201707-09-2017

 

 

 

 

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.