ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS Simülasyon Denemesi Gerçekleştirilecek

YKS Simülasyon Denemesi Gerçekleştirilecek

YKS sınavları öncesi öğrencilerde kaygı düzeyini düşürmek, sınav günü uygulamaları konusunda bilgilendirme yapmak ve YKS adaylarının sınava en iyi şekilde hazırlanabilmeleri amacıyla 24.12 2022 Cumartesi günü saat 10.00'da  Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü Hukuk Fakültesinde TYT Simülasyonu gerçekleştirilecek.

               İlimiz Billurbey Eğitim Bölgesi okullarından Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi, Çankırı Lisesi, TOBB Fen Lisesi, Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam-Hatip Lisesi, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi ve Şehit Hasan Gülhan Cumhuriyet Anadolu Lisesi ile  Ahmet Mecbur Efendi Eğitim Bölgesinden  Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ve Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin koordinesinde düzenlenecek olan YKS Simülasyonu öğrencilerde kaygısının giderilmesi konusunda büyük önem arz ediyor. Öte yandan geçtiğimiz eğitim öğretim yılında da gerçekleştirilen simülasyon etkinliğine 440 öğrencinin katılım sağladığı ve adayların büyük verim elde ettikleri gözlemlendi.

19-12-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.