ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı

Yönetici ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı

25 Kasım Çarşamba günü Saat:20.00'da DKAB Dersi Zümre Başkanları Şakir KINIKLIOĞLU ve Ayşe ÖZER başkanlığında Kasım ayı DÖGEP toplantısı Zoom programı üzerinden RAM Müdürü Çelebi ÇAĞLAYAN'ın sunumuyla  gerçekleştirilmiştir.

Konusu çocuk ve genç psikolojisi, ergenlik dönemi sorunları, ergenlerle etkili iletişim, modern çağda yeni neslin duygu, düşünce ve davranışlarını anlamak olan toplantıda günümüzde genç olmak konusu dahilinde  anne- baba olmanın gereklilikleri konuşuldu. Bu konuda kızına hem anne hem öğretmen olan DKAB Öğretmeni Emine ERYILMAZ söz hakkı alarak deneyimlerini paylaştı.

Ayrıca toplantıda Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisini günümüze yorumlanarak bugün birincil ihtiyaçların yerini internet ve elektrik benzeri şeylerin oluşturduğu, günümüz gençlerinin yaşadığı sıkıntılarların neler olduğu, 2020'de çocuk ve genç olmanın bizim dönemlerimize göre daha zor olduğu, çocukların duygularını göstermesine izin vermek gerektiği korku, öfke, sevinç, üzüntü gibi duygular üzerinden örneklerle aktarıldı.

Toplantının diğer gündem maddeleri doğrultusunda çocukların hayatlarını sürekli kolaylaştırmanın onlara fayda değil zarar vereceği, bazı şeylerle kendi kendine başa çıkma çabasının çocuklara çok daha faydalı olduğu, çocuklarımızın arkadaş grupları ve yetişkinler ile iletişimlerinde dikkat etmeleri gereken hususlardan bahsedildi.Çocuklarda kıyaslama yapmanın çocuğa verebileceği zarar eşler üzerinden benzetme ile yorumlandı. Son olarak yeni nesil ergenler için uzaktan eğitimi çekici hale getirebilmek adına yapılabilecek çalışmalar konuşuldu. Dersin başına veya sonuna eklenebilecek etkinlik ve oyun örnekleri paylaşımı yapıldı.

01-12-202001-12-202001-12-202001-12-2020

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.