ÇANKIRI İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Her Gönülden Bir Kitap Projesi" ne Üç Haftada 27.345 Kitap Desteği SağlandıOkul kütüphanelerindeki kitap çeşitliliğini arttırmak, nitelik ve nicelik olarak okul kütüphanelerinde öğrencilere zengin içerikler sunmak adına geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen "Her Gönülden Bir Kitap" projesine Yarenlerden destek sürüyor.

 Proje kapsamında okul kütüphanelerindeki mevcut eserler arasına yenileri de eklenerek öğrencilerin eserlere daha kısa zamanda ve en güvenilir şekilde ulaşmaları hedeflenmektedir. "'Kitap Kardeşliği'' ve ''Paylaşmak Güzeldir'' sloganları ile bütün bireylerin projeye katkı yapabilmelerine imkan sunuluyor. Proje sonunda okul kütüphanelerinde bulunan mevcut kitap sayısının 300.000 seviyelerine çıkarılması amaçlanmaktadır. Kitap sayılarımız, siz değerli kitapseverlerimizin katkılarıyla her geçen gün artmakta ve okul kütüphanelerimiz her geçen gün daha da zenginleşmektedir.

Kitap; gençlerin/çocukların bilişsel, duygusal, psiko-motor gelişimlerini destekleyen, dil, sosyal ve ahlâki gelişimlerine doğrudan etki eden en önemli araçtır. Gençlerin iyi bir düşünce tarzına sahip olabilmelerinin yolu kitap okuma alışkanlığını kazanabilmeleri ile  mümkündür.

Proje kapsamında üç hafta gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde okul kütüphanelerimize toplumun farklı kesimlerinden toplamda 27.345 kitap bağışında bulunuldu. Roman, hikaye, şiir, deneme, masal vb. türde farklı yaş  gruplarına hitap eden evlerinizde bulunan kitapları ya da okullarımıza kazandırmak istediğiniz kitapları  İl ve İlçede bulunan  okullara/ Yunus AVM'de bulunan kitap teslim noktasına ulaştırabilirsiniz.

Kütüphanelerimizin zenginleşmesinden beklenen asıl hedefin çocuklarımızın , gençlerimizin . bireylerin okuma alışkanlığı kazanabilmesidir. Çocukların  okuma alışkanlığını kazanmasında onlara öncü ve rehber olmayı da hatırdan çıkarmamalıyız.

Etkinlikleri daha geniş bir yelpazeye ulaştırmak, daha fazla kitapseverin desteğini almak amacıyla hazırlanan mektuplarımız, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE  birimi tarafından, Çankırılı siyasiler, iş adamları, sanatçılar, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına iletilmeye devam ediyor.

Okul çağında  evlatlarımızın kitaplarla tanışmasını sağlamak, çocukların gelecekteki tüm yıllarını etkileyecektir. Evlatlarının geleceğine her daim destek sağlayan "Yarenler"e, yarenlik edenlere eğitim ailesi olarak teşekkür ederiz.

"Her Gönülden Bir Kitap Projesi"Çağrı Mektubuna ulaşmak için TIKLAYINIZ

21-03-202221-03-202221-03-202221-03-2022

Abdulhalik Renda Mahallesi Ankara Caddesi No.38 ÇANKIRI - 03762131536, 03762131134

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.